Rate this post

Catering dla żłobka
Układ pokarmowy kilkuletniego dziecka jest bardzo wrażliwy i niemal natychmiast reaguje na niewłaściwe produkty spożywcze bądź nieświeże potrawy, dlatego tak ważne jest odpowiednie żywienie i dostarczanie niezbędnych witamin i składników mineralnych.
Rodzice, którzy chcą aby ich pociecha rozpoczęła przygodę ze żłobkiem najczęściej obawiają się jakości serwowanych dań oraz wielkości porcji. W takiej sytuacji warto porozmawiać z kierownikiem placówki i dowiedzieć się jaka firma dostarcza jedzenie dla podopiecznych.
Catering dla żłobka musi przejść szereg badań i kontroli, zanim rozpocznie współpracę z jakąkolwiek placówką. Opiekunowie prawni dziecka zazwyczaj otrzymują tygodniowy jadłospis wraz z rozpisaną kalorycznością i ewentualnymi alergenami. Po stronie rodziców leży obowiązek poinformowania placówki o ewentualnych chorobach.
Dla dzieci z alergiami pokarmowymi bądź nietolerancją możliwe jest skomponowanie indywidualnych posiłków. Wszystkie dania przygotowywane są z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa i i higieny oraz dostarczane wprost po przyrządzeniu w dedykowanych, jednorazowych opakowaniach.
Dzienny jadłospis składa się najczęściej ze śniadania, obiadu, oraz podwieczorka. Na obiad maluchy otrzymują zupę oraz sycące drugie danie.