Jezioro Drzewickie

1

                  Jezioro Drzewickie powstało w wyniku spiętrzenia rzeki Drzewiczki. Zbiornik ten należy do wód okręgu PZW Piotrków Trybunalski. Leży on w powiecie opoczyńskim, w granicach miasta Drzewica. Powierzchnia zbiornika to 100 ha. Długość zbiornika to dwa kilometry a szerokość waha się od 200 metrów do 500 metrów w najszerszym miejscu. Średnia głębokość jeziora to dwa, trzy metry. Są też głębsze miejsca. Dojazd do zalewu jest bardzo prosty, możemy dojechać zarówno od miejscowości Strzyżów jaki i Drzewica. Samochodem możemy dojechać praktycznie nad samo jezioro. Brzegi jeziora porastają trawy, ale są one częściowo wycięte. Tworzą ładne miejsca wędkarskie. Brzegi nie są strome a raczej łagodne, miejscówkę znajdziemy bez problemu. Można sobie również samemu zrobić łowisko wycinając trawy, tak aby był dostęp do wody. Można łowić zarówno od miejscowości Drzewica jak i Strzyżów. Jezioro obfituje w ryby spokojnego żeru, jak i drapieżniki.

Ryby oraz metody połowu

                        Każdy wędkarz udający się na jezioro Drzewickie znajdzie coś dla siebie. Można liczyć na każdą rybę w tym urokliwym miejscu. Najliczniej występują płocie oraz leszcze. Leszcze nie są duże, przeważnie biorą takie w okolicach 30 centymetrów. Występują jazie, karpie, karasie. Warto łowić z gruntu, na koszyczek, bądź method feeder. Każda metoda jest dobra. Można wybrać się również z batem, bądź tyczką i zrobić sobie mały treninig, bo białej ryby jest sporo. Z ryb drapieżnych dość licznie występują okonie oraz szczupaki, są też sandacze oraz sumy. Najczęściej łowi się na wszelkiego rodzaju gumy oraz woblerki. W nocy warto postawić na martwą rybkę, bo można złowić sandacza. Na tak dużym zbiorniku biorą naprawdę ładne ryby tylko trzeba trochę cierpliwości. Jezioro jest zarybiane, należy zadbać o ten rybostan.

Share.

Jeden komentarz

  1. Dodam że coraz częściej trafiają się leszcze ponad kilogramowe, ale to jak na każdym zbiorniku po prostu trzeba trafić w moment kiedy biorą. Od strony Strzyżowa zaraz gdy zjedzie się z tzw. Skałki (jak się nie mylę) w tamtych miejscach trafiają się również piękne liny. Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia tego zbiornika

Dodaj komentarz

*