Wędki karpiowe do 100 zł

0

Rozpoczynając przygodę z wędkarstwem wielu z nas zastanawia się, czy na początku kupić tańszą wędkę, sprawdzić czy dana metoda połowu nam się spodoba, czy też od razu rzucić się na droższą wędkę. Ja zawsze staram się podchodzić na spokojnie do zakupu nowego sprzętu, robię sobie analizę, czy dany sprzęt będzie mi potrzebny. Wielokrotnie na różnych portalach ogłoszeniowych można zobaczyć nowe wędki w okazyjnych cenach. Jest to spowodowane tym, że dana metoda albo nam się nie spodobała, albo brakuje na nią czasu. Szczególnie widać to po droższych modelach. Moje wędkarskie zakupy w większości przypadków sprowadzają się do pierwszego sposobu czyli zakupu tańszej wędki. Wydając na wędkę do 100 zł nie odczujemy tego w portfelu natomiast wydanie 500 zł już boli. Dzisiaj chciałbym zaprezentować karpiówki do 100 zł, którymi warto się zainteresować. Zadając sobie pytanie jaka karpiówka do 100 zł do głowy przychodzi mi jedna firma. Niewątpliwie jest nią JAXON. Firma ta naprawdę wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy tworząc dobry sprzęt w dobrych cenach. Zaczynamy

Jaxon Zaffira Carp 3.60 m / 3.00 lbs

parametry:

Długość wędziska: 3.60 cm

Ciężar wyrzutu: 3.00 lbs

Ilość części: 3

Długość transportowa: 127 cm

Waga: 423 g

Wędzisko 3-elementowe o dużej mocy pozwoli początkującym wędkarzom na łowienie ryb w każdym przedziale wagowym, jest to bardzo dobra propozycja na początek wędkarskiej przygody. W konstrukcji blanków wykorzystano materiały kompozytowe z przewagą włókna szklanego i żywic epoksydowych. W modelach oznaczonych literami TX został powiększony udział włókna węglowego. Blanki uzbrojone przelotkami SLIM TS. Karpiówka ta ma bardzo przystępną cenę, jest to w miarę nowa seria wędzisk karpiowych, której jakość wykonania jest na wysokim poziomie.

Jaxon Arcadia 3.60 m / 3.00 lbs

Parametry:

Długość wędziska: 3.60 cm

Ciężar wyrzutu: 3.00 lbs

Ilość części: 3

Długość transportowa: 127 cm

Waga: 423 g

Karpiówka ta jest na rynku już kilka lat, jest to jedna z pierwszych tanich serii wędzisk, jej wygląd już trochę trąci myszką. Parametry są takie same jak Jaxon Zaffira a jest to spowodowane tym, że często producenci wprowadzając nową serię wędzisk opierają się na tej starszej. Mogę stwierdzić, że seria arcadia jest jakby protoplastą zaffiry. Karpiówce tej, z wędkarskiego punktu widzenia nie można wiele zarzucić, to solidna konstrukcja w dobrej cenie. Wybór należy zatem do Was.

Robinson Diagonal Carp Hunter 3.60 cm / 2.50 lbs

Parametry:

Długość wędziska: 3.60 cm

Ciężar wyrzutu: 2.50 lbs

Ilość części: 3

Długość transportowa: 126 cm

Waga: 400 g

Karpiówka firmy Robinson to kolejna dobra tania propozycja dla początkujących wędkarzy, ma mniejszy ciężar wyrzutu bo 2.50 lbs, ale to nie jest przeszkodą przy zakupie. Wędka ta jest solidnie wykonana co daje wrażenie, że nie straszne nam będą duże karpie i amury. Cena tej wędki miło zaskakuje, bo producent chce za nią poniżej stu złotych warto rozważyć tę propozycję.

Mistrall Stratus Carp 3.60 m / 3/00 lbs

Parametry:

Długość wędziska: 3.60 cm

ciężar wyrzutu: 3.00 lbs

Ilość części: 3

Długość transportowa: 127 cm

Waga: 336 g

Firma Mistrall również ma w swojej ofercie karpiówkę poniżej 100 zł jest nią Stratus. Wędka ta również wykonana jest w włókna węglowego z domieszką kompozytu. Ciężar wyrzutu 3.00 lbs sprawia, że łowiąc tą wędką jesteśmy w stanie wyholować duże okazy. Jestem przekonany, że tą wędką bez problemu wyholujemy kilku czy kilkunasto kilowe karpie lub amury.

Mam nadzieję, że przedstawiłem propozycje karpiówek do 100 zł, którymi warto się zainteresować rozpoczynając wędkarską przygodę. Cieszy mnie również to, że firmy mają takie propozycje, jest to super sprawa. Nie musimy wydawać sporo kasy, a możemy mieć sprzęt, na którym nauczymy się karpiarstwa.

 

Share.

Dodaj komentarz

*