Zalew Jastrząb

0

         Zalew Jastrząb jest to zbiornik wodny, który należy do okręgu PZW Radom. Zalew ten leży w gminie Jastrząb w powiecie szydłowieckim. Dojazd do zbiornika wiedzie kilkoma drogami. Najlepiej jest jechać trasą nr 7 a następnie w Szydłowcu wjechać w ulicę Jastrzębską. Dalej jedziemy cały czas prosto drogą nr 727. Dojeżdżamy do miejscowości Jastrząb, gdzie skręcamy w lewo w ulicę Kościuszki. Następnie jedziemy około 500 metrów i jesteśmy na miejscu, zbiornik znajduje się po lewej stronie drogi.

       Zalew ten jest po remoncie, został oddany do użytku na przełomie 2009 oraz 2010 roku. Jest to nieduży zalew, bo powierzchnia lustra wody wynosi około 10 ha. Średnia głębokość zbiornika to 1,5 m, natomiast w najgłębszym miejscu jest około 3 metry. Średnia szerokość zbiornika to 100 do 150 metrów.

       Nad zalewem panują bardzo dobre warunki do wędkowania. Możemy łowić ryby drapieżne, jak i te spokojnego żeru. Na plus zasługuje dojazd nad zalew. Możemy dojechać praktycznie w każde miejsce i mieć samochód przy sobie. Z ryb drapieżnych łowi się okonie oraz szczupaki. Ryby te łowi się głównie na spinning, gdyż zbiornik nie jest duży. Możemy obejść cały zbiornik. Na drapieżniki dobrze sprawdzają się zarówno obrotówki, jak i przynęty gumowe. Z ryb spokojnego żeru możemy złowić płoć, wzdręgę, lina, karpia. Ryby te najczęściej łowi się metodą gruntową na koszyczek. Jako przynęty stosuje się białe i czerwone robaki oraz kukurydzę.

            Zalew warto odwiedzić o każdej porze roku. Jednak problemem może okazać się sezon letni. Nad zbiornikiem jest piękna plaża oraz molo, które przyciągają amatorów kąpieli.

 

 

Share.

Dodaj komentarz

*