Zalew Kamionka w Suchedniowie

0

                    Zalew Kamionka w Suchedniowie położony jest w samym centrum miasta. Dojazd do zbiornika jest bardzo prosty. Jadąc trasą E7 od strony Kielc, bądź Skarżyska należy zjechać na zjeździe Suchedniów. Następnie na skrzyżowaniu z ulicą Kielecką jedziemy prosto, skręcamy w lewo w ulicę Bodzentyńską. Następnie w prawo jedziemy tak jak nas prowadzi główna ulica. Po prawej stronie są bloki, jedziemy dalej, skręcamy w ulicę Szarych Szeregów. Dojeżdżamy do ulicy Dawidowicza. Możemy tam zaparkować samochód, bądź jechać w lewo i zaparkować pojazd bliżej tamy. Zbiornik położony jest lekko w dole. Należy zejść z górki i już jesteśmy nad zalewem.

                    Zalew ma powierzchnię około 22 ha, jest w kształcie owalnym. Charakterystycznym elementem jest wyspa, która znajduje się na środku zbiornika. Patrząc od strony ul. Dawidowicza po przeciwnej  stronie jest plaża. Dostęp do zbiornika nie jest utrudniony. Brzegi są porośnięte trawą, jest bardzo dużo miejsc, gdzie możemy łowić. Głębokość zbiornika jest raczej umiarkowana. Płycej jest od strony lasu. Kierując się w stronę tamy głębokość wzrasta. Nie ma dużo dołków, głębiej jest w korycie rzeki, ale nie możemy tu mówić o jakiś wielkich głębokościach. Średnia głębokość to między dwa a trzy metry.

Ryby

                    Na zbiorniku możemy złowić każdą rybę. Ryb spokojnego żeru jest sporo, występują karpie, leszcze, karasie, jazie, płocie, wzdręgi, liny. Jeżeli chodzi o wielkość to pływają ładne okazy karpi, leszcz jest raczej mały, płoć i wzdręga średnia. Trafiają się ładne jazie.

                  Drapieżników jest sporo. To okoń, szczupak, sandacz.Chyba najczęściej trafimy na okonia, można złowić ładną sztukę. Sandacz kiedyś były okazy, obecnie nie łowi się dużych ryb. Szczupaka jest sporo, możemy złowić każdy wymiar.

                     Zbiornik nie jest duży przez co czasem trudno znaleźć miejsce do łowienia. Zalew cieszy się dużym zainteresowaniem wędkarzy. Można połowić fajne ryby. Dobre wyniki osiąga się w każdej części zbiornika. Jeżeli chodzi o spinning to możemy przejść sobie dookoła zbiornik. Utrudnieniem jest dojazd, niestety nie dojedziemy do samego lustra wody. Przejście kilkudziesięciu metrów nie będzie stanowić problemu. Idąc możemy podziwiać piękno zbiornika.

 

Share.

Dodaj komentarz

*