Zalew Michalice

0

                Zalew Michalice ( Jezioro Michalickie ) jest to zbiornik położony w województwie opolskim, w powiecie namysłowskim, w gminie Namysłów. Zalew ten powstał na rzece Widawie. Zalew należy do PZW okręg Opole. Powierzchnia zbiornika to 95 hektarów, długość 3 kilometry, głębokość zbiornika waha się między jeden metr a ponad trzy metry. Jest on położony między dwoma miejscowościami a mianowicie Michalice i Józefków a w dodatku leży on około dwa kilometry od Namysłowa tak więc dojazd do zbiornika nie jest trudny. W dzisiejszych czasach wszędzie możemy trafić przy pomocy nawigacji. Ogromnym plusem jest dojazd do zbiornika, możemy dotrzeć praktycznie w każde miejsce. Możemy łowić zarówno z brzegu, jak i z łodzi.

Ryby spokojnego żeru

                   Możemy liczyć na każdy gatunek bo w zbiorniku występują płocie, leszcze, liny, karasie, amury oraz to z czego słynie ten zalew czyli karpie. Płocie oraz leszcze to najczęściej spotykane ryby łowione w pasie brzegowym. Można je łowić na wiele sposobów. Jeżeli chodzi o łowienie z gruntu to warto stosować nieco lżejsze koszyczki ze względu na lekko mulisty charakter dna łowiska. Wybierając metodę odległościową na tyczkę czy bata należy stosować lżejsze mieszanki zanęt. Jest to spowodowane zarówno głębokością łowiska jak i jego dnem. Na niewielkich głębokościach nie trzeba stosować dociążonych mieszanek. Wystarczą takie na ziemi bełchatowskiej z domieszką zanęty. Najlepiej jak zanęta pracuje od razu, wabiąc ryby do łowiska. Na białe, czy czerwone robaki złowimy karasia lub lina. Królem tego łowiska jest karp. W przeszłości odbywały się liczne zawody karpiowe na tym wspaniałym łowisku. Oczywiście jeżeli mówimy o karpiu to należy nęcić zarówno kukurydzą, pelletem oraz kulkami proteinowymi. Warto zastosować mieszankę tych przynęt na kilkudniowej zasiadce karpiowej. Smaki kulek zakładane na włosa to prawdziwa poezja smaku, jak i zapachu. Gdy ryby dobrze biorą to złowimy je na każdą kulkę proteinową. Lecz gdy przychodzą gorsze dni warto poeksperymentować i założyć kulkę o najdziwniejszym zapachu. Dodam jeszcze, że lepiej założyć pop-up ze względu na dno, pop-up daje nam przewagę na tego typu dnie, że lepiej widać przynętę.

Drapieżniki

                 Na zbiorniku występują następujące drapieżniki – okoń, szczupak, sandacz, sum, węgorz. Okonia łowi się zarówno na przynęty miękkie, jak i małe obrotówki. Najczęściej występuje w pasie przybrzeżnym, gdzie poluje na drobnice. Szczupaki łowi się na żywca, jak i na spinning. Łowisko nie jest głębokie. Warto zabrać ze sobą wodery, dzięki którym możemy brodzić. Na przynęty spinningowe dobre wyniki będą w maju, kiedy szczupaki zaczynają intensywnie żerować. Na zbiorniku Michalice występują ładne sandacze, które warto zwabić na wszelkiego rodzaju kopyta. Metoda na martwą rybkę jest również skuteczna. Łowisko zamieszkują również sumy, które dorastają do ładnych rozmiarów można je łowić na każdą metodę. Jeżeli jedziemy nad to łowisko warto mieć łódź. Nasze wyniki na pewno będą lepsze niż z brzegu, gdyż nic nas nie ogranicza. Warto poszukać koryta rzeki, gdzie przebywa spora część drapieżników. Nad tym zbiornikiem łowienie zarówno z brzegu, jak i z łodzi może nas wynagrodzić pięknym okazem.

             Warto odwiedzić ten malowniczo położony zalew. Jest on bardzo dobrze zarządzany przez co łowienie nad nim sprawi wiele przyjemności. Nad zbiornik jest dobry dojazd, w okolicy są też prywatne miejsca noclegowe. Tak więc dłuższy wypad jest możliwy. Wszystko to sprawia, że łowisko jest godne odwiedzenia.

Share.

Dodaj komentarz

*