Zalew Mostki

0

               Zalew Mostki położony jest w województwie świętokrzyskim. Dojazd do niego jest bardzo prosty. Możemy do niego dojechać jadąc z Suchedniowa w kierunku Starachowic. Druga droga prowadzi trasą nr 42 ze Skarżyska-Kamiennej w stronę Starachowic, w miejscowości Parszów skręcamy w lewo jak prowadzi znak na Suchedniów. Zalew znajduje się przy samej drodze. Od jej strony znajduje się kąpielisko, jest tam też parking.

                 Zbiornik ten powstał na rzece Żarnówce, ma powierzchnię około 22 ha. Długość zbiornika wynosi między 1,5 km a 2 km. Natomiast szerokość waha się od 200 metrów w części południowej do około 300, 400 metrów w najszerszym miejscu. Jeżeli chodzi o głębokość to najpłycej jest w części południowej zbiornika, gdzie roślinność bujnie unosi się na wodzie co utrudnia wędkowanie. Głębokość zwiększa się wraz z przemieszczaniem się bliżej tamy oraz koryta rzeki. Zbiornik nie należy do głębokich, przeważa głębokość dwa, trzy metry.

                     Stanowiska wędkarskie są na całej długości oraz szerokości zbiornika. Dobre miejsca są od strony lasu, jednak dojazd do nich jest utrudniony. Trzeba się przejść kilkadziesiąt metrów, aby dojść do ciekawej miejscówki. Samochodem możemy dojechać kawałek polną drogą, która biegnie do lasu. O wiele łatwiejszy dojazd jest od strony drogi Suchedniów-Starachowice. Możemy się zatrzymać na parkingu przy kąpielisku, bądź zjechać wcześniej w polna drogę i dojechać do zbiornika. Parking jest też obok tamy, więc miejsca dla samochodu nie zabraknie. Dlatego możemy łowić w każdej części zbiornika. Jedni wolą łowić od strony lasu, inni od strony plaży. Od strony lasu znajduje się również tarlisko. Południowa część zbiornika jest zarośnięta co uniemożliwia wędkowanie.

Ryby

                    Na zbiorniku Mostki możemy złowić praktycznie każdą rybę. Jeżeli chodzi o białą rybę to złowimy płoć, wzdręgę, lina, karpia, amura, jazia, karasia. Wędkarze lubiący drapieżniki spotkają w zbiorniku okonia, szczupaka, sandacza, suma. Jeżeli chodzi o metody łowienia białej ryby przeważa metoda gruntowa z koszyczkiem. Na spinning polecam zabrać kopyta, twistery, woblery. Można złowić bardzo ładne ryby. Trzeba się trochę naczekać ale warto, bo zbiornik Mostki potrafi miło zaskoczyć pięknym okazem.

Share.

Dodaj komentarz

*