Rate this post

Trunki na wesele – jak je wybrać?

Alkohol to niezbędny element tradycyjnego polskiego wesela. Zazwyczaj jest to biała wódka, dzisiaj coraz częściej uzupełniana dobrą szkocką whisky czy napojami smakowymi. Jednak koszta zakupu trunków wystarczających na potrzeby krewnych i przyjaciół pary młodej często przekraczają i tak już nadszarpnięty wydatkami rodzinny budżet, a dobór konkretnych marek nie jest tak prostą sprawą, jakby się wydawało. Jak zatem dobrze wybrać alkohol na wesele?

Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj trunków. Jak wspomniano wcześniej, czysta wódka jest najczęściej wybieranym napojem, z uwagi na jej popularność wśród większości Polaków. Warto też zakupić kilka butelek dobrej whisky, tak, aby zadowolić również wybrednych koneserów wśród naszych bliskich. Odradza się zamawianie oryginalnych, niesprawdzonych wódek – choć wyglądają dobrze na stole, mogą okazać się marnotrawstwem pieniędzy, jeżeli nasi goście nie będą nimi zainteresowani.

Druga kwestia to niezbędny do poniesienia wydatek. Jeżeli wesele odbywa się w wynajętej na tej cel sali restauracji bądź hotelu, zapewne otrzymamy propozycję cateringu połączonego z zapewnieniem zapasu napojów alkoholowych. Marża nakładana przez takie przedsiębiorstwa często jest jednak powyżej 50%, przez co za półlitrową butelkę średniej klasy wódki możemy zapłacić nawet 50 zł. W najlepszej sytuacji są pary organizujące wesela we własnych bądź należących do rodziny domach, które mogą zakupić alkohol na wesele w zwykłym sklepie bądź markecie, oszczędzając na marży profesjonalnego dostawcy.