Rate this post

Wiele firm a także coraz więcej osób prywatnych organizuje bankiety, czyli uroczyste spotkania połączone z obiadem (ogólnie z jedzeniem), mające na celu uczczenie jakiegoś ważnego wydarzenia, rocznicy itp. Jeszcze kilka lat temu bankiety nie były zbytnio popularne, gdyż wiązały się z dodatkowymi kosztami (wynajęcie sali, opłacenie obsługi i firmy cateringowej itp). Obecnie bankiety organizuje się już nie tylko w restauracjach czy specjalnie do tego celu zaprojektowanych salach, ale także w stylowych dworkach, jak na przykład w Dworku Białoprądnickim w Krakowie.

Weźmy właśnie na przykład taki Dworek Białoprądnicki w Krakowie – lokalizacja bardzo dobra jak na miejsce organizacji bankietów w Krakowie – w końcu Kraków to jedno z większych miast w Polsce, dlatego też powinni znaleźć się chętni do wynajęcia dworku na jakąś ważną uroczystość. A że wynajęcie lokalu opłaca się (w stosunku do samodzielnej organizacji bankietu w swoich własnych czterech ścianach) przekonuje się coraz więcej osób. Wynajmując restaurację albo dworek praktycznie nie musimy się martwić o nic – mamy zapewniony (w większości przypadków) znakomity (czyli nie musimy tracić czasu na gotowanie, robienie zakupów itp) catering, profesjonalną obsługę (możemy pobawić podczas swojej własnej imprezy, a nie tylko myśleć o posprzątaniu i podaniu kolejnych dań), klimatyczne miejsce przygotowane pod organizację bankietów i imprez tego pokroju…

Zalet organizacji bankietów i innych uroczystości w wynajętych lokalach (jak wspomniany wcześniej Dworek Białoprądnicki lub w restauracjach) jest bardzo wiele, a w zasadzie jedynymi minusami jest często cena organizacji takiej imprezy (chociaż gdy sami organizujemy jakąś imprezę również musimy się liczyć z kosztami) oraz niekiedy brak wolnego terminu, przez co nieraz musimy przekładać naszą uroczystość na inny wolny termin.