Rate this post

Jak zapakować alkohol

Często jest tak, że trudno jest nam pomieścić wszystkie butelki z alkoholem, które posiadamy. Również częste w Polsce jest robienie własnych nalewek, win, piw czy nawet destylatów, a takie domowe produkty trzeba gdzieś pomieścić. W takiej sytuacji przychodzą nam z pomocą opakowania na alkohol, takie jak butelki, gąsiory i balony.
Częstym dylematem winiarzy i innych producentów alkoholi jest wybór odpowiednich butelek na swoje wyroby. Jest to tak trudne, gdyż sklepy internetowe oferują wiele różnych typów butelek, które nie są opisane, co może skutkować kupieniem niewłaściwej. Następną sprawą są zamknięcia naszych butelek. Musimy się zdecydować, czy chcemy wydać kilka tysięcy złotych na zaciskarkę do nakrętek, czy może mamy ochotę korzystać z korków naturalnych lub syntetycznych. Te drugie są o wiele lepsze, gdyż nie nadają alkoholowi zamkniętemu w butelce nieprzyjemnego posmaku. Istnieją także butelki z zamykaniem kapslowym, które są niezwykle praktyczne i łatwe w umyciu, jednak potrzeba do nich kapslownicy, bez której takie butelki są niemożliwe do zamknięcia.
Wracając do butelek, jest ich kilka rodzajów i należy zaznaczyć, że nie wszystkie opakowania na alkohol pasują do wina i piwa. Na przykład, dziwnie wygląda wino zamknięte w butelce typu Amber, oraz nigdy nie widziałem piwa w włoskiej butelce przeznaczonej do rozlewu win. Warto również zastanowić się, gdzie przechowujemy nasz alkohol. Idealnie, byłaby to ciemna piwnica, w której nie zapalamy światła w ogóle, jednak dla jaśniejszych miejsc zostały przygotowane butelki zaciemnione.