Rate this post

Alkohol jako prezent. Podaruj go bliskiej osobie!

Być może jesteś osobą, która lubi alkohole, chętnie próbuje nowości i podobnie jak Twoi znajomi w wolnych chwilach najchętniej siada na kanapie z lampką dobrego wina lub innego alkoholu. Być może też zastanawiasz się właśnie, co podarować bliskiej osobie w prezencie.

Jeśli Twój największy obecnie dylemat to: zestaw prezentowy alkohol, to rozważ możliwość podarowania komuś dobrej jakości alkoholu. Co przemawia za takim rozwiązaniem?
Alkohol to dobry prezent na wiele okazji. Sprawdzi się, kiedy wybieramy się na urodziny znajomej, rodzinne spotkanie, wesele, jako podarunek dla pracownika, lub osoby, która wyświadczyła nam przysługę. Elegancki i dobrej jakości alkohol to prezent, który ucieszy obdarowanego i znajdzie swoje miejsce w domowym barku.

Ludzie od najdawniejszych czasów sięgają po alkohol. Towarzyszy on wielkim uroczystościom i kameralnych spotkaniom w gronie znajomych. Naukowcy wskazują, że popularność alkoholu wynika z faktu, że picie go kojarzy się z uczuciem relaksu, błogości, pozwala zapomnieć o problemach, oderwać się od rzeczywistości i obowiązków. Już niewielkie ilości alkoholu wpływają na rozluźnienie mięśni, pozwalają się zrelaksować i nabrać pewności siebie.

Alkohol, z naukowego punktu widzenia, wpływa nie tylko na ciało, ale też na umysł. Wpływa na zwiększenia aktywności w neuronach dopaminergicznych, które odpowiadają za uczucie szczęścia. Stąd dobre samopoczucie po wypiciu drinka. Alkohol uwalnia też endorfiny, nazywane cząsteczkami szczęścia, co daje uczucie relaksu.