Rate this post

Dieta bez laktozy
Nietolerancja laktozy objawia się wzdęciami, bólem brzucha i biegunką. Jeśli po spożywaniu posiłków, w których występuje laktoza, ktoś odczuwa takie objawy, powinien sprawdzić, czy nie cierpi na nietolerancję laktozy.

Gdy badania wykażą problemy z jej trawieniem, trzeba zmienić dietę. Dieta bez laktozy Warszawa zawiera napoje stworzone na bazie roślin. Są wśród nich mleka owsiane, ryżowe, kokosowe, sojowe, migdałowe, a także konopne. Tradycyjne jogurty można zastąpić sojowymi lub kokosowymi.

W wielu sklepach, nawet marketach można kupić mleko i produkty mleczne, które nie zawierają laktozy. Najtrudniej dostępne są desery, które nie zawierają tradycyjnego mleka lub śmietanki. Dlatego osoby, które cierpią na nietolerancję laktozy wybierają lody i ciasta wegańskie.

Smak produktów wegańskich może zaskoczyć niejednego miłośnika tradycyjnej kuchni. Potrawy kuchni wegańskiej spełniają oczekiwania wszystkich osób, które potrzebują jeść posiłki bez laktozy.

Nietolerancja laktozy często pojawia się u dzieci, zwłaszcza podczas rozszerzania diety. Zdarza się również, że dorośli po latach jedzenia tradycyjnych produktów mlecznych zaczynają zauważać, że te im szkodzą. Dieta bez laktozy jest smaczna i pełnowartościowa, więc nie trzeba się obawiać, że nietolerancja laktozy wiąże się z jedzeniem nudnych posiłków.