Rate this post

Dieta genetyczna
Dieta genetyczna nazywana jest często najbardziej osobistą i najlepiej dopasowaną dietą, jaką tylko można dla kogoś ułożyć.

Zanim ktoś otrzyma swoją dietę genetyczną, nazywaną także genodietą, musi wykonać badania DNA. Na ich podstawie dietetyk układa jadłospis, z którego eliminuje produkty szkodliwe. Dzięki badaniom niektórzy dowiadują się o alergiach, które do tej pory ignorowali.

Czasem również mogą dowiedzieć się, że w ich genotypie zawiera się gen otyłości. To sprawia, że ich dieta musi być przygotowana w taki sposób, by łatwiej było utrzymać im prawidłową wagę.

Dieta genetyczna oparta o szczegółowe badania genetyczne pozwoli dostosować spożywane posiłki do indywidualnych predyspozycji każdej osoby. Jeśli okazuje się, że ktoś może mieć predyspozycje do określonych chorób, np. serca lub układu ruchu, jego dieta powinna być bogata w składniki, które pomagają tym chorobom zapobiegać.

Często trudno jest dobrać dietę, która będzie komuś służyć w 100%. Warto wtedy pomyśleć o wykonaniu badań genetycznych, na podstawie których dieta będzie najlepiej dopasowana.

Prawidłowe odżywianie zapewnia długie życie wolne od chorób. Każdy, komu zależy na zdrowiu, powinien jeść dobrze zbilansowane posiłki złożone ze zdrowych produktów. Dieta opracowana indywidualnie może w tym pomóc.