Rate this post

Szybkie przekąski na spotkanie ze znajomymi
Kto z nas oglądał słynną polską komedię „Kogel-mogel”, pamięta moment, gdy Kasia proszona przez Panią Wolańską, przygotowała poczęstunek dla jej wieczornych gości. Wierna wiejskim tradycjom zastawiła stół staropolskimi potrawami, podczas gdy żona docenta oczekiwała prostych, szybkich przekąsek. Jeśli więc już zapraszamy znajomych do swojego domu, warto zapoznać się z błyskawicznymi przepisami, dzięki którym nie tylko nie popełnisz faux-pas, ale też zachwycisz swoich gości.

Deska serów

Kawałki sera serwowane na drewnianej desce po obiedzie, to tradycja kulinarna wywodząca się z Francji. W Polsce kultywowana już w wielu restauracjach. Zamiast więc tłustej pizzy lub kalorycznych burgerów, przygotuj deskę lub paterę. Pokrój na małe kawałki kilka rodzajów sera: świetnie sprawdzi się tu: camembert, oscypek, żółty ser wędzony rozłóż na naczyniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ułożył tam również oliwki. Do tego koniecznie wino półsłodkie czerwone!

Nachosy własnej roboty

Szklankę mąki pszennej wymieszaj z mąką kukurydzianą. Dodaj ulubione przyprawy, oliwę. Delikatnie wymieszaj. Wlej gorącą wodę (100 ml). Przejdź do wyrabiania ciasta robotem. Po 15 minutach odłóż je, aby „odpoczęło”. Następnie podziel ciasto na 5 części, każdą rozwałkuj na cienki placek. Powycinaj trójkąty i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez co najmniej 10 minut.